Redukcja wagi, bieganie amatorskie

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
panda
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2014, 17:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich,

Jestem amatorem i chcę nim pozostać :)
Moim celem jest poprawa kondycji i redukcja tłuszczyku,
Chciałbym zacząć biegać Tabatę czyli 20sec sprintu/10sec chodu w cyklu przez 4-6 min
Biegać będę na bieżni żwirowej, zakupiłem strój bluza/koszulka/spodnie/buty/czapajka/rękawiczki termoaktywne i najtańsze butki do biegania z Dec.

Jak się przygotować do takiego treningu?
Ile czasu po posiłku
O jakiej porze dnia
Jakaś suplementacja

Najważniejsze porady i wskazówki doświadczonych kolegów i koleżanek
dziękuję
New Balance but biegowy
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13263
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

panda pisze:Witam wszystkich,

Jestem amatorem i chcę nim pozostać :)
:hahaha:
Nie ma obawy... zawodowcem nie będziesz.
Awatar użytkownika
Bylon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1613
Rejestracja: 17 wrz 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A spróbuj zrobić ten trening na początek i napisz później na forum, czy wysiadłeś po drugiej, czy po trzeciej serii?
Tabata nawet w formie ze zwykłymi wyskokami wymaga bardzo wysokiego poziomu zaawansowania. Formuła ze sprintami jest nie do zrealizowania dla znakomitej większości osób - w tym większości biegaczy. Myślę, że tabatę na maxa w formie sprint/stop 20/10 zrealizowaliby tylko niektórzy średniacy z forum i może najlepsi długasi. To jest naprawdę kosa.
Oczywiście możesz dostosować tempo tak, żeby ten trening wykonać... tylko że wtedy to już nie będzie sprint. I to nie będzie tabata.

Biegaj na początek 30 minut spokojnym tempem co najmniej 3 razy w tygodniu. Na koniec treningu możesz zrobić kilka szybszych odcinków (ale nie sprintem!) ok. 100-200 m, z powrotem w marszu.

Powodzenia!
"Silikon nad kolanami zapobiega ślizganiu się rąk podczas wspinania się" - patrzcie no, jakie cuda teraz produkują!
panda
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2014, 17:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bylon pisze:A spróbuj zrobić ten trening na początek i napisz później na forum, czy wysiadłeś po drugiej, czy po trzeciej serii?
Tabata nawet w formie ze zwykłymi wyskokami wymaga bardzo wysokiego poziomu zaawansowania. Formuła ze sprintami jest nie do zrealizowania dla znakomitej większości osób - w tym większości biegaczy. Myślę, że tabatę na maxa w formie sprint/stop 20/10 zrealizowaliby tylko niektórzy średniacy z forum i może najlepsi długasi. To jest naprawdę kosa.
Oczywiście możesz dostosować tempo tak, żeby ten trening wykonać... tylko że wtedy to już nie będzie sprint. I to nie będzie tabata.

Biegaj na początek 30 minut spokojnym tempem co najmniej 3 razy w tygodniu. Na koniec treningu możesz zrobić kilka szybszych odcinków (ale nie sprintem!) ok. 100-200 m, z powrotem w marszu.

Powodzenia!
Myślę, że wysiądę po pierwszej, robiłem tą domową z wyskokami, przysiadami itp dałem radę 4min ale padłem na koniec na pysk.
Dobra to po co ja sobie strój kupiłem ?xd w ogóle mam krótszą nogę o 1.5cm może bieganie nie jest mi wskazane, do tego kifoza. Może jednak zostanę przy rowerze
crazzyiwan
Wyga
Wyga
Posty: 103
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To interwałowo biegaj.
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

panda pisze:
Bylon pisze:A spróbuj zrobić ten trening na początek i napisz później na forum, czy wysiadłeś po drugiej, czy po trzeciej serii?
Tabata nawet w formie ze zwykłymi wyskokami wymaga bardzo wysokiego poziomu zaawansowania. Formuła ze sprintami jest nie do zrealizowania dla znakomitej większości osób - w tym większości biegaczy. Myślę, że tabatę na maxa w formie sprint/stop 20/10 zrealizowaliby tylko niektórzy średniacy z forum i może najlepsi długasi. To jest naprawdę kosa.
Oczywiście możesz dostosować tempo tak, żeby ten trening wykonać... tylko że wtedy to już nie będzie sprint. I to nie będzie tabata.

Biegaj na początek 30 minut spokojnym tempem co najmniej 3 razy w tygodniu. Na koniec treningu możesz zrobić kilka szybszych odcinków (ale nie sprintem!) ok. 100-200 m, z powrotem w marszu.

Powodzenia!
Myślę, że wysiądę po pierwszej, robiłem tą domową z wyskokami, przysiadami itp dałem radę 4min ale padłem na koniec na pysk.
Dobra to po co ja sobie strój kupiłem ?xd w ogóle mam krótszą nogę o 1.5cm może bieganie nie jest mi wskazane, do tego kifoza. Może jednak zostanę przy rowerze
to, że nie będziesz w stanie robić biegowej tabaty nie oznacza, że nie możesz biegać. Jednak różnica w długości nóg 1,5 cm to już sporo i aby bezpiecznie biegać coś przydałoby się z tym zrobić.

Jak została ustalona ta różnica długości? Jedynym pewnym sposobem jest zrobienie zdjęć RTG i porównanie przez specjalistę. Jeżeli nie było robione w ten sposób to może oznaczać, że różnica długości jest tylko pozorna i wynika ze złego ustawienia miednicy, bioder, kręgosłupa czy czegoś jeszcze innego. W tym drugim przypadku można to zazwyczaj naprawić przy odpowiedniej fizjoterapii.

możesz zajrzeć tu i tu
Krzysiek
crazzyiwan
Wyga
Wyga
Posty: 103
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, biegam 5ty miesiąc, jakie ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa można dołączyć do ćwiczeń złożonych z brzuszków i unoszeniem nóg do góry? Max 5-10min dodatkowo raz dziennie. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ