Komentarz do artykułu Kryzys, niemoc, głupota – co z tą maratońską ścianą?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
ŚCIANA
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2014, 11:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

I tak się spotkamy na trasie, obiecuję.
Pronator
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 47
Rejestracja: 20 paź 2013, 19:58
Życiówka na 10k: 00:45:00
Życiówka w maratonie: 03:30:03

Nieprzeczytany post

Odpowiedni trening = zero ścianki.
Krzysztof1975
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 50
Rejestracja: 23 cze 2014, 14:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,

zastanawia mnie ten fragment:
Wystarczy, że 2 do 3 dni przed biegiem maratońskim zaczniemy pochłaniać znacznie więcej węglowodanów niż zwykle. Jakie to wartości? 120-150% więcej niż jedliśmy do tej pory. To oznacza, że musimy obciąć inne makroskładniki – białka oraz tłuszcze które nie będą nam już tak potrzebne. Na któtką metę nic się złego nie stanie - radzi trener personalny i dietetyk

Faktycznie pochłaniacie 2-3 dni przed maratonem takie ilości węglowodowanów? Ja przy swojej wadze i wzroście (74kg i 187cm) i aktywności staram się trzymać w okolicach 450g/dobę węglowodanów. 2 dni przed maratonem staram się zwiększyć do ok. 600g, ale to oczywiście daleko do wartości rzędu 900-1200 g - jak radzą w artykule. Ale może zjadam ich za mało!? Jakie są Wasze przemyślenia/doświadczenia w temacie jw.?
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Gdy ktoś mi wmawia, że coś MUSZĘ wiedzieć, zobaczyć, przeczytać, to mnie już od takiego tekstu odrzuca.
Zapanujcie trochę nad tymi "leadami", bo się upodabnicie do niektórych polskich portali rozrywkowo - informacyjnych.
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Krzysztof1975 pisze:Witam,
zastanawia mnie ten fragment:
Wystarczy, że 2 do 3 dni przed biegiem maratońskim zaczniemy pochłaniać znacznie więcej węglowodanów niż zwykle. Jakie to wartości? 120-150% więcej niż jedliśmy do tej pory. To oznacza, że musimy obciąć inne makroskładniki – białka oraz tłuszcze które nie będą nam już tak potrzebne. Na krótką metę nic się złego nie stanie - radzi trener personalny i dietetyk
No, u mnie jest to +800%: Z < 1g na 1kg do 7-8g/1kg na trzy i dwa dni przed zawodami +21K Ostatniego dnia wracam do normy, co by bebechy się oczyściły.
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Goralll
Wyga
Wyga
Posty: 89
Rejestracja: 05 paź 2011, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Krzysztof1975 pisze:120-150% więcej niż jedliśmy do tej pory.
Krzysztof, wydaje mi się że autor miał na myśli 120-150% wartości bazowej. Wtedy załapiesz się w te widełki bo twoje spożycie węgli wzrasta z 450 na 600g, czyli zjadasz 133%.
jabbur pisze:No, u mnie jest to +800%: Z < 1g na 1kg do 7-8g/1kg na trzy i dwa dni przed zawodami +21K Ostatniego dnia wracam do normy, co by bebechy się oczyściły.
Ty jabbur jesteś skrajnym przypadkiem ze względu na dietę jaką prowadzisz :ble:
ODPOWIEDZ