Marathon de Paris 2016

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
Beck`s
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 05 paź 2012, 11:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wielkimi krokami zbliża się maraton w Paryżu :hejhej:
3 kwietnia 2016r. wielkie bieganie po ulicach tego pięknego miasta. W ubiegłym roku temat na forum był oblegany. Liczę, że podobnie będzie w obecnym. Za wszelkie uwagi, wskazówki itp. z góry dziękuję. Może pojawią się jakieś podpowiedzi co do wspólnego spotkania na Paryżu?

Ruszyły zapisy na Breakfast Run. Po wielu pozytywnych komentarzach między innymi na tym forum zapisałem się na ten bieg. Ktoś jeszcze to uczynił?
New Balance but biegowy
sebwaw
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2014, 12:55
Życiówka na 10k: 42:04
Życiówka w maratonie: 3:43:24

Nieprzeczytany post

Ja się wybieram, zapisy na bieg śniadaniowy niestety przegapiłem. Również będę wdzięczny za wskazówki logistyczne. Przy okazji pytanie czy ktoś miał jakies problemy z tym kwitem od lekarza? Mi internista odmówił podpisania i kombinuje co tu zrobić. Wysłała mnie do lekarza sportowego (bo rzekomo ona sama nie ma uprawnień), ale dla mnie to absurd, bo sama wizyta już kosztuje, a lekarz też pewnie zaordynuje jakieś badania ($$$). Nie będę przecież bulił za podpis i stempelek co najmniej paru stów.
łowca
Wyga
Wyga
Posty: 150
Rejestracja: 05 maja 2015, 10:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

sebwaw pisze:Mi internista odmówił podpisania i kombinuje co tu zrobić.
Zmienić internistę.
... bo ja muszę być w ruchu, słyszeć wiatru świst w uchu ...

Obrazek
rufuz

Nieprzeczytany post

oooo Paryż, moim zdaniem to jeden z najlepszych maratonów, mega maratonów. Ponad 40 tys. uczestników. Zdecydowanie mogę polecić ten bieg. No i miasto można zobaczyć przy okazji. Dla mnie największą atrakcja jest oczywiście Pompidou Center :ble:
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 869
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

My z lekarzem nie mieliśmy problemów.
Pomaga popularne "ale to standardowe papierek, nikt tego nie sprawdza"
i oczywiście trzeba być w dobrej kondycji - nie kaszleć przy nim, nie narzekać na kolana itp. ;)

Maraton świetnie zrobiony. Jak będziesz miał kibiców to spokojnie kilka razy możesz ich spotkać na trasie - orgowie też dbają o info jak i gdzie kibicować. Poza tym tylu ludu - drugi największy maraton na świecie po NY w 2015 :)

Jak chcesz tu masz relację:
http://www.piotrfit.pl/2015/04/18/parisrelacja/
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
zMadzia
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 13 paź 2014, 12:31
Życiówka na 10k: 57
Życiówka w maratonie: 4,28
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Zdecydowanie polecam, świetna organizacja, maraton z klimatem, uśmiechem, życzliwością.
rufuz

Nieprzeczytany post

pamiętam, ze niedaleko centrum jest genialna ! ! ! japońska restauracja z japońskim bufetem. codziennie tam chodziłem mmmmmmm poezja dla podniebienia. niestety nie pamiętam nazwy :chlip:
no i te uliczki, kawiarnie coś pięknego, niezapomniane klimaty. POLECAM ! Na Montmartre zalecam trochę uważać na "handlarzy pamiątek". Jedyny minus ze w Paryżu trzeba by być minimum z tydzień.
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 869
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

rufuz pisze:pamiętam, ze niedaleko centrum jest genialna ! ! ! japońska restauracja z japońskim bufetem. codziennie tam chodziłem mmmmmmm poezja dla podniebienia. niestety nie pamiętam nazwy :chlip:
no i te uliczki, kawiarnie coś pięknego, niezapomniane klimaty. POLECAM ! Na Montmartre zalecam trochę uważać na "handlarzy pamiątek". Jedyny minus ze w Paryżu trzeba by być minimum z tydzień.
ad. ostatnie zdanie - tak, co najmniej tydzień.
My byliśmy prawie tydzień, starałem się ograniczać zwiedzanie i chodzenie (bo maraton w końcu) ale i tak nachodziliśmy się, bo było gdzie :)
Na Montmartre z "handlarzami" nie mieliśmy problemów, nauczyliśmy się ignorować i ich i ich "pamiątki".
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
rufuz

Nieprzeczytany post

no wlasnie maraton w Paryżu jest niewygodny chyba z jednego wzgledu, mozna wykonczyc nogi zanim sie wystartuje w maratonie :hahaha:
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

rufuz pisze:no wlasnie maraton w Paryżu jest niewygodny chyba z jednego wzgledu, mozna wykonczyc nogi zanim sie wystartuje w maratonie :hahaha:
Potwierdzam. Np. wchodzenia po schodach na Łuk Triumfalny w sobotę przed nie polecam ;) Wiem co mówię.
PaulinaJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 423
Rejestracja: 21 paź 2013, 22:27
Życiówka na 10k: 40:22
Życiówka w maratonie: 3:15:22

Nieprzeczytany post

w zeszłym roku byłam w Paryżu i wiecie... kiedyś tam wrócę!

oczywiście zwiedzanie przed to taki standard :hej: chyba nikt z tego nie zrezygnuje.
a zdobycie wieży Eiffla po maratonie, po schodkach na własnych nogach to dopiero fajna zabawa :taktak: POLECAM :taktak:
a później jeszcze kolejne 20 km zwiedzania i powtórka w poniedziałek :spoczko:

a propos wskazówek- zrobiłam to zupełnie nieświadomie ale wyszło mi na dobre.
czekając na start w swojej strefie postanowiłam skorzystać w toytoya. kolejka była spora, zatem moją strefę wypuścili, następnie zerwali już linkę oddzielającą od kolejnej, wolniejszej strefy a ja nadal stałam w kolejce.
w końcu udało się skorzystać w toytoya i boczkiem, boczkiem przecisnąć do przodu i wystartować jako praktycznie ostatniej w mojej strefy.
i to było bardzo dobre rozwiązanie- bo miałam luz przed sobą. nawet na fragmentach gdzie było dość wąsko.
także nie wiem co znaczy tłok. biegło się fajnie a kibice cudowni!
Awatar użytkownika
szymcu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 426
Rejestracja: 22 maja 2012, 00:58
Życiówka na 10k: 43:51
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Potwierdzam maraton fantastyczny!!!
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

PaulinaJ pisze:także nie wiem co znaczy tłok. biegło się fajnie a kibice cudowni!
Tak - jeżeli są jeszcze jakieś tricki pozwalające nie biec w tłumie to warto z nich skorzystać. Większość trasy to szerokie i pojemne ulice, ale np. na placu Bastylii robi się wąskie gardło co w połączeniu z ostrym łukiem może porządnie wybić z tempa.
Awatar użytkownika
Beck`s
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 05 paź 2012, 11:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam nadzieję, że w kwietniu również napiszę, że maraton świetny :hej:
Plan był zupełnie inny - atak na rekord a przy kontuzji wygląda zupełnie inaczej.

W Paryżu bywałem już sporo razy więc zwiedzanie nie wchodzi w grę na szczęście :spoko:

Z niecierpliwością oczekuję startu, byle zdrowie dopisało :usmiech:
Awatar użytkownika
robin_ldz
Wyga
Wyga
Posty: 127
Rejestracja: 02 gru 2010, 09:52
Życiówka na 10k: 47.11
Życiówka w maratonie: 3.50.19
Lokalizacja: HollyŁódź

Nieprzeczytany post

sebwaw pisze:J(...) zapisy na bieg śniadaniowy niestety przegapiłem. (...)
Zapisy na bieg śniadaniowy są otwarte.

Również się wybieram do Paryża w tym roku. Muszę jeszcze tylko ten kwit od lekarza załatwić. W Rzymie był podobny wymóg, i tamtą karteczkę udało mi się podrobić. Tutaj widzę miejsce na pieczątkę, więc nie będę ryzykował .
In this Religion, there are no holidays
ODPOWIEDZ