Rzym, Madryt czy Wiedeń - maratony w Europie kwiecień 2016

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
tricon
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2013, 14:16
Życiówka na 10k: 43:06
Życiówka w maratonie: 3:30:57

Nieprzeczytany post

Do Londynu całkiem spodziewanie mnie nie przyjęli, więc szukam innych opcji maratońskich na kwiecień 2016.
Musi być raczej szybka trasa (pod życiówkę) no i ciekawe miasto żeby parę dni pozwiedzać.
Obstawiałem Rzym ale czytałem dużo negatywnych komentarzy o nawierzchni (kostka), Madryt jest z kolei mocno górzysty jak wynika z profilu.
Jakieś inne pomysły żebym nie skończył w Wiedniu (nie to że nie doceniam ale już byłem) ?
New Balance but biegowy
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kostka w Rzymie to nie jest duży problem. W zeszłym roku było mokro, ale i tak nie było źle. Paradoksalnie mokry asfalt z kałużami jak niejeden basen, był większą zmorą. Gorzej z profilem, który do płaskich zdecydowanie nie należy. Mocny podbieg (i za chwilę zbieg) był na 29km, oraz między 40 a 41 - najwyższy punkt trasy na sam koniec.

Nad Wiedniem też się zastanawiam, ale słyszałem, że jest tam zawsze bardzo gorąco. Możesz napisać dwa słowa jak oceniasz tą imprezę?
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
tricon
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2013, 14:16
Życiówka na 10k: 43:06
Życiówka w maratonie: 3:30:57

Nieprzeczytany post

w Wiedniu bylem juz pare razy ale maratonu tam nie biegłem :usmiech:
ale pogoda bym sie nie sugerował, bedzie jaka bedzie i nie mamy na nia wplywu
Awatar użytkownika
Gife
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5842
Rejestracja: 27 lut 2010, 18:48
Życiówka na 10k: 34:04
Życiówka w maratonie: 2:42:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak płaski to Rotterdam z jednym dużym podbiegiem na most i chyba dwoma tunelami.
Ja myślę o Paryżu.
Early Hardcore 4 Life!
Lech Poznań Fanatic
PB: 5000m - 16'27" (nieof.); 10 km - 34'04"; 21,097 km - 1h15'55" 42,195 km - 2h42'10"
Komentarze,Blog
Garmin Connect
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Paryz dla przykladu w porownaniu z Madrytem to plaski jak stol jest.
Dodatkowo w Madrycie bedzie kilka stopni wiecej. Na minus Paryza to bym dal ogrom ludzi biegnacych.
Jesli nie biegasz <3:00 to zapomnij bys mogl biec "swoim" tempem. Praktycznie do 30-35km to bedzie wieksza/mniejsza walka o miejsce na asfalcie.
Na plus Madrytu to koncowka w parku Retiro, gdzie po mozna sobie siasc na trawie i piwko wypic.

Miesiac wczesniej jest fajna impreza w Barcelonie - trasa plaska, ludzi zdecydowanie mniej niz w Paryzu, widokowo zwiedzasz cale miast, a i chlodniej, wiec i o dobry wynik latwiej.
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Maraton w Wiedniu jest super, ale ma kilkukilometrowy podbieg, który nie jest może bardzo stromy, ale daje trochę w kość.
Polecam też Hamburg, trasa dość płaska, świetna organizacja, ale zwykle pada deszcz.
Ja się wybieram do Duesseldorfu, bo trasa praktycznie płaska, tłoku nie ma (ciut ponad 2 tys. uczestników) i słyszałem, że fajna impreza.
Awatar użytkownika
szymcu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 426
Rejestracja: 22 maja 2012, 00:58
Życiówka na 10k: 43:51
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Keri pisze:Paryz dla przykladu w porownaniu z Madrytem to plaski jak stol jest.
Dodatkowo w Madrycie bedzie kilka stopni wiecej. Na minus Paryza to bym dal ogrom ludzi biegnacych.
Jesli nie biegasz <3:00 to zapomnij bys mogl biec "swoim" tempem. Praktycznie do 30-35km to bedzie wieksza/mniejsza walka o miejsce na asfalcie.
Na plus Madrytu to koncowka w parku Retiro, gdzie po mozna sobie siasc na trawie i piwko wypic.

Miesiac wczesniej jest fajna impreza w Barcelonie - trasa plaska, ludzi zdecydowanie mniej niz w Paryzu, widokowo zwiedzasz cale miast, a i chlodniej, wiec i o dobry wynik latwiej.
Potwierdzam. Biegłem w tym roku w Paryżu (54 tyś. ludzi) jako, że biegłem z żoną na 4h to od startu do mety w tłumie :hej:
Trasa super, bardzo ciekawa, płaska i super zorganizowana. Polecam.
Awatar użytkownika
mariuszuk
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 187
Rejestracja: 05 wrz 2012, 13:11
Życiówka na 10k: 37:29
Życiówka w maratonie: 03:02

Nieprzeczytany post

A moze Manchester Marathon , ja nie bieglem ale ludzie chwala i trasa jak nalesnik.
10 Kwietnia

http://www.greatermanchestermarathon.com
Obrazek

http://connect.garmin.com/profile/mariuszuk


Marathon 03:01:52
1/2 01:19:51
10k 37:29
5k 18:34
"Biegnę bo nie mogę się zatrzymać,
Moje ciało jak maszyna
Bez kontroli śmiało goni"
Awatar użytkownika
biegowyninja
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 09 lip 2014, 14:19
Życiówka na 10k: 47:03
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak już w Niemczech jesteśmy, to Hanowerski maraton wydaje się ciekawy.

Wprawdzie nie biegiem, bo gdzie mi tam... kury pasać, a nie maratony biegać. Ale oglądam co roku i tu planuję ewentualny uliczny debiut.

Trasa płaska, bo miasto płaskie. Atmosfera fajna. Organizacja zdaje się na poziomie. Termin sprzyjający.

Wszystko wydaje się O.K.
tricon
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2013, 14:16
Życiówka na 10k: 43:06
Życiówka w maratonie: 3:30:57

Nieprzeczytany post

w Paryżu biegłem i tez zdecydowanie polecam, nawet nie miałem kłopotów z utrzymaniem własnego tempa, no ale biegaczy startowało "tylko" 40 tys :usmiech:
Chyba zdecyduje sie jednak na ten Wiedeń albo Barcelone, ale przy starcie w marcu przygotowania trzeba by juz zaczynac w grudniu.
Za to mozna wtedy pobiec drugi maraton na wiosne np w maju w Genewie :usmiech:
ODPOWIEDZ