3. PZU Cracovia Półmaraton - 16.10.2016

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Za nieco ponad 2 miesiące odbędzie się 3. już edycja krakowskiego półmaratonu.

http://www.zis.krakow.pl/3-pzu-cracovia ... -krolewski

Z tego miejsca pozwolę sobie zamieścić pewne ogłoszenie - jedziemy z okolic Siedlec we trzech, chcielibyśmy pojechać samochodem ale ekonomicznie jest nieopłacalne jechać we trzech. Dlatego szukamy czwartej osoby z okolic Siedlec, Łukowa, może Białegostoku i okolic tych miejscowości. Ewentualnie Kock, Puławy, Garwolin. Oczywiście jak ktoś np. z Gdańska chciałby dojechać do nas i ruszyć z nami - spoko. :D
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Post pod postem, ale duży odstęp czasu i inna tematyka...

Trasa Cracovia Półmaratonu wydaje się płaska jak stół z jednym tylko podbiegiem w okolicach Wawelu. Dobrze mi MapMyRun pokazało rozkład wysokości? Ogólnie mówiąc - jakieś rady od starych wyjadaczy?

Przy okazji - kto będzie? Może jakieś mini spotkanie przed biegiem, zdjęcie?
majkelfm
Wyga
Wyga
Posty: 80
Rejestracja: 17 lip 2013, 08:51
Życiówka na 10k: 49:56
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

b@rto pisze:Post pod postem, ale duży odstęp czasu i inna tematyka...

Trasa Cracovia Półmaratonu wydaje się płaska jak stół z jednym tylko podbiegiem w okolicach Wawelu.
no nie całkiem jak stół. Wszędzie tam gdzie trasa zbliża się lub oddala od Wisły jest zbieg/podbieg na wał przeciwpowodziowy. To daje kilkanaście metrów na dość krótkim dystansie.

W okolicach Wawelu akurat będzie zbieg :)
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Najpierw chyba podbieg - http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php? ... %82maraton
Tam skoor wrzucił mapkę z wykresem wysokości.

http://www.mapmyrun.com/routes/view/1269823375 To z MapMyRun, ale nie wiem czy będziecie widzieli. Wydaje się prosto z podbiegiem na ~12 kilometrze. A tak to cały bieg między 200 a 205 m n.p.m. I finisz z górki. Czy się mylę?
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

Ja biegłem rok temu. Jak dla mnie trasa jest płaska.
Underek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 05 lip 2016, 23:35
Życiówka na 10k: 47,59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A ja zapytam o jedzenie.
Przyjeżdżamy z Wrocławia dzień przed i wypadało by zjeść kilka węglowodanów.
Polecacie jakieś sprawdzone miejsca?

BTW: Dla mnie trasa jest płaska ;P
alyjen
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 23 sie 2016, 09:02
Życiówka na 10k: 52:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wyklikałem tę trasę w Garminie jakiś czas temu https://connect.garmin.com/modern/course/13597357 jest raczej płasko na tyle na ile płasko może być w Krakowie.
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Wypatrujcie na trasie takiego oto człowieka:
Obrazek
alyjen
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 23 sie 2016, 09:02
Życiówka na 10k: 52:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Start zaliczony, pierwszy półmaraton poniżej 2h ;)
Trasa fajna choć miejscami bardzo wąska, jedna potykająca się osoba kładła wszystkich za sobą. Krakowski asfalt jak zawsze nie zawiódł, pada lekko a kałuże do kostek. Nad Wisłą sporo osób wybrało trawę i przełaj a i tak było tłoczno. Przynajmniej w przedziale 1h:50-2h:00.

Meta na arenie, pod dachem - rewelacyjna sprawa i klimat. Później oczywiście znów tysiące ściśniętych ludzi ;)

A człowiekowi w garniturze 20 sec do rekordu zabrakło, i tak nieźle powalczył biorąc pod uwagę lekki bo lekki ale ciągły deszcz na trasie.
michalp
Wyga
Wyga
Posty: 89
Rejestracja: 03 mar 2014, 13:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

alyjen pisze:Krakowski asfalt jak zawsze nie zawiódł, pada lekko a kałuże do kostek.
Mżawka to była podczas biegu, wcześniej rano i w nocy lało i stąd kałuże. Asfalt oczywiście też ma najlepsze lata za sobą ;)
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

alyjen pisze:A człowiekowi w garniturze 20 sec do rekordu zabrakło, i tak nieźle powalczył biorąc pod uwagę lekki bo lekki ale ciągły deszcz na trasie.
Deszcz niestety go załatwił :smutek: Cały garniak po zdjęciu ważył podobno prawie 5 kg. W dodatku Darek wystartował chory. Szkoda, że okoliczności się nie złożyły bo byłby rekord :usmiech:
alyjen
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 23 sie 2016, 09:02
Życiówka na 10k: 52:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak się spodziewałem.. niestety co garnitur to garnitur, nie było to uszyte z tych samych materiałów co nasze ciuchy. Wynik poniżej 1h20 to i tak rewelacja, pozostaje czekać na dobre warunki (może Marzanna w marcu) i pobicie rekordu nie o kilka sekund tylko o całe minuty :)
Underek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 05 lip 2016, 23:35
Życiówka na 10k: 47,59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pogoda była znośna ale trasa bardzo wąska i to już od pierwszych kilometrów. Na 5 km przy punkcie z wodą ludzie zaczepiali się o siatkę obok Wisły.
Bosman.Zorz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 173
Rejestracja: 12 sty 2014, 23:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Człowiek w Garniturze ma świetną sylwetkę w biegu. Szkoda, że mżyło bo zrobiłby ten rekord.

Co do biegu to, ponieważ zrealizowałem plan zejścia poniżej 1:32, więc jestem zadowolony, ale nierozsądnie ustawiłem się zgodnie ze strefą. Utrzymanie założonego średniego tempa na pierwszych 2 km kosztowało mnie dużo - trochę interwały to przypominało. :)
.
alyjen
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 23 sie 2016, 09:02
Życiówka na 10k: 52:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bosman.Zorz - dokładnie tak. Początek był taki w każdej strefie przy czym w strefach 1:50-2:00 wyprzedzać nie było jak bo ludzi znacznie więcej. I na początku leciałeś truchtem, a później zryw 20-30 sec szybciej planowanego tempa. Gdybym się ustawił na 1:50 i biegał na zmianę 5:40 i 4:50 to bym zmarł przed mostem ;)
ODPOWIEDZ