Komentarz do artykułu Test Coopera 3 września da odpowiedź jak trenować przed Biegnij Warszawo

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Sylw3g pisze:Nie lepiej byłoby zostawić w aplikacji jedynie:

-Rozbiegania
-Długie rozbiegania
-Ciągły krótki
-Ciągły długi
-Progresywny
-Interwał
-Powtórzenie
?

Bez podziału na te "początkujący, śr.zaawansowany i zaawansowany"? Moim zdaniem to wprowadza niepotrzebny zamęt. Tym bardziej, że tempa są jednolite dla poszczególnych poziomów. Wystarczyłoby dać kilka, jasno oddzielonych od siebie zdań opisu w rozwinięciu.

Poza tym - tak już na podstawie swojego przykładu - tempa rozbiegań są za mocne. Gdybym ja miał biegać rozbiegania w tempie z aplikacji, to bym szybko podupadł na zdrowiu (A i tak życiówki mam lepsze niż to, co pokazałem na Cooperze). Sugerowałbym napisać "Do tempa X:XXmin/km", bo początkujący będzie chciał to wykonywać co do joty, uznając, że tempo o 10sec wolniejsze jest bezcelowe.
Jak zrobisz test na 6 minut, bo jest taki, to rozbieganie mieści się coś oko 55-65%, ale trzeba by to sprawdzić, tak więc idealnie nadaje się do treningu, nic nie trzeba kombinować, a prędkości z testu na coopera są tak bym nazwał eksperymentalne.

Jest to nowe dziecko, ale nie którzy trenerzy może i korzystają z tych wyliczeń.
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Sylw3g pisze:Nie lepiej byłoby zostawić w aplikacji jedynie:

-Rozbiegania
-Długie rozbiegania
-Ciągły krótki
-Ciągły długi
-Progresywny
-Interwał
-Powtórzenie
?

Bez podziału na te "początkujący, śr.zaawansowany i zaawansowany"? Moim zdaniem to wprowadza niepotrzebny zamęt. Tym bardziej, że tempa są jednolite dla poszczególnych poziomów. Wystarczyłoby dać kilka, jasno oddzielonych od siebie zdań opisu w rozwinięciu.

Poza tym - tak już na podstawie swojego przykładu - tempa rozbiegań są za mocne. Gdybym ja miał biegać rozbiegania w tempie z aplikacji, to bym szybko podupadł na zdrowiu (A i tak życiówki mam lepsze niż to, co pokazałem na Cooperze). Sugerowałbym napisać "Do tempa X:XXmin/km", bo początkujący będzie chciał to wykonywać co do joty, uznając, że tempo o 10sec wolniejsze jest bezcelowe.
O tym ktojest na jakim poziomie nie decyduje tylko Tempo. W biegach długodystanaowych może to być czas jaki jesteśmy w stanie wytrzymac w truchcie.
Co do tempa - kiedy ściągałes aplikację? Bo jeśli wczoraj to tam był błąd.
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Fajnie było i dzięki za spontaniczną imprezę, natomiast ten filmik to przez pierwsze 2 minuty muzyką tła zagłusza wszystkie wypowiedzi (w tym moją :p ) - warto by ściągnąć głośność na fragmentach, gdzie ktoś coś mówi...
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale Ty tam Jabbur nic specjalnego nie mówisz.
Chciałem pokazać poprostu przystojnego mężczyznę. :)
Awatar użytkownika
radslo1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 731
Rejestracja: 29 mar 2012, 17:28
Życiówka na 10k: 39:53
Życiówka w maratonie: 3:21:47
Lokalizacja: Żelechów/Warszawa

Nieprzeczytany post

Mnie za to słychać, nawet mówię, że nie mogę oddychać. A kim była ta sympatyczna i ładna Pani, która to kręciła i mnie pyta czy było na maxa?
Awatar użytkownika
MEL.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1590
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:27
Życiówka na 10k: 46:56
Życiówka w maratonie: 3:43
Lokalizacja: Las Kabacki
Kontakt:

Nieprzeczytany post

radslo1 pisze:A kim była ta sympatyczna i ładna Pani, która to kręciła i mnie pyta czy było na maxa?
Nie interesuj się za bardzo. To pani Kleinowa. Ula powinna pojawić się w napisach końcowych, chyba.
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Co do tempa - kiedy ściągałes aplikację? Bo jeśli wczoraj to tam był błąd.
Sprawdziłem i pobrałem raz jeszcze. Tempo bez zmian. 4:39min/km jako zwykłe rozbieganie to naprawdę bardzo wygórowana wartość. Naprawdę sugeruję dać "do tempa X:XXmin/km".
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
Widgetos
Wyga
Wyga
Posty: 107
Rejestracja: 22 sie 2012, 23:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Obejrzałem filmik i żal d**e ściska że nie mieszkam w Warszawie. Fajny event i inicjatywa!
Awatar użytkownika
mow_mi_stefan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 481
Rejestracja: 15 kwie 2014, 10:05
Życiówka w maratonie: 4:09

Nieprzeczytany post

Widgetos pisze:Obejrzałem filmik i żal d**e ściska że nie mieszkam w Warszawie. Fajny event i inicjatywa!
Dokładnie tak. Na filmie wyglada bardzo zacnie
czuj duch, Paweł
10km 42:57, HM 1:35:12, M 3:27:56
BLOG :: Komentarze
acer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1081
Rejestracja: 16 sie 2012, 11:18
Życiówka na 10k: 57
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Fajny film, fajna impreza! Gratuluję organizatorom :)

Adam mam pytanie a w zasadzie dwa co jednostek treningowych zaproponowanych przez Ciebie.

Intensywności podane są od 60 do 100% w od stopniowaniu co 5%. Jest tylko 10% przedział pomiędzy 75 a 85%, czy mam przez to rozumieć, że bieganie tempem mniej więcej na ok. 80% z testu jest tzw. "śmieciowe"?

A drugie pytanie czy rzeczywiście przygotowując się do dystansu 10k "zaawansowany" biegacz musi biegać spokojne 2 godzinki? nie wystarczy np. 90min?
Obrazek
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

80% nie uważam za śmieciowe ale w naszych materiałąch nie zostały poprostu zaproponowane żadne treningi na 80%. W naszej aplikacji jest strefa: 80-85% (choć w materiałach jest to oznaczone jako 85%).

Co do tych 2 godzin.
Pewnie wystarczy i godzina.
Ale spójrz na to w ten sposób.
Jeśli chcesz dobrze biegać dychę, to musisz "dobrze" biegać też prędkości nieco wolniejsze. Dobrze, czyli, że jak wolniejsze tempo to i tętno niższe. I dalej to możemy przenieść na jeszcze niższe prędkości. Dojdziemy w końcu do tego, że żeby dobrze biegać 10 km to trzeba "dobrze" truchtać (czyli przy niskim tętnie mieć wysoką prędkość). To jest zresztą potrzebne w każdym tlenowym dystansie. (Arthur Lydiard już dawno mówił, że od średniaków poczynając wszyscy powinni trenować jak maratończycy :) http://bieganie.pl/?show=1&cat=2&id=1309)

Nie ma lepszej metody na osiągnięcie efektywności w truchcie, niż czas na treningu. Polecam przy okazji historię Josa Hermensa, choć to oczywiście już bardzo wysoka objętość była: http://bieganie.pl/?show=1&cat=2&id=103)
Awatar użytkownika
radslo1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 731
Rejestracja: 29 mar 2012, 17:28
Życiówka na 10k: 39:53
Życiówka w maratonie: 3:21:47
Lokalizacja: Żelechów/Warszawa

Nieprzeczytany post

Adam,
Tak naprawdę jak powiedzieliście A to trzeba powiedzieć B. Jeśli od tego testu Coopera ma się zacząć Szkoła Biegania wg Bieganie.pl :), to może jakiś plan na tej podstawie pod maraton byście przygotowali. Ja chętnie się przygotuję do wiosennego Orlenu. Nie to żebym miał z tym problem, bo jak będę chciał to sam sobie coś ułożę, albo jak zwykle pojadę Skarżyńskim. Każda teoria powinna mieć jednak jakieś umocowanie w praktyce czyli "sprawdzone na reprezentatywnej próbie X biegaczy, którzy ukończyli maraton w zakładanym tempie".
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

To jest ciekawy temat, pomyślimy.
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

byłabym za :usmiech: i poleciałabym debiutowe 42 w/g waszych założeń.. :uuusmiech:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

katekate pisze:byłabym za :usmiech: i poleciałabym debiutowe 42 w/g waszych założeń.. :uuusmiech:
No !! :) To się zaczyna robić poważnie.

Radslo1
Widziałem Cię po raz pierwszy, i wg mnie masz duży potencjał. :)
ODPOWIEDZ