Dobra piątka na jesieni - gdzie?

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
ojciec
Wyga
Wyga
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2011, 11:33
Życiówka na 10k: 35:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na jesieni mamy kilka fajnych biegów na dystansach 10km/(pół)maratonu. Ale nie znalazłem żadnej interesującej piątki. Znacie takie biegi? Mogą być mniejsze, choć fajnie by było jakby był atest. Może coś za granicą? Albo jakieś biegi towarzyszące przy maratonach albo dyszkach? Chciałbym się przygotować właśnie pod piątkę i zrobić dobrą życiówkę.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
radslo1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 731
Rejestracja: 29 mar 2012, 17:28
Życiówka na 10k: 39:53
Życiówka w maratonie: 3:21:47
Lokalizacja: Żelechów/Warszawa

Nieprzeczytany post

Zależy skąd jesteś ale w Warszawie jest Warsaw Track Cup. Zarąbista impreza na bieżni i masz na niej bieg na 5000m. Kolejna edycja jest 8 września.
http://www.warsawtrackcup.pl/
Ira

Nieprzeczytany post

Z tego co mi przychodzi do głowy to we wrześniu są dwa biegi w warszawie. Jeden jako bieg dodatkowy podczas Maratonu Warszawskiego a drugi to Bemowski Bieg Przyjaźni.
Awatar użytkownika
krunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 14 wrz 2011, 10:32
Życiówka na 10k: 42:53
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Jeżeli biegłbym piątkę na jesieni, to pewnie wybrałbym się do Kleszczowa.

@Ira: Bieg przy Maratonie Warszawskim nie ma atestu (tam jest spadek trasy znaczny). Natomiast jesli chodzi o Bemowo, to wszystko jest ok, kameralny bieg, trasa prosta jak stół, tylko jedno ale: 20-25 zakrętów pod kątem prostym i dwie agrafki :hahaha: Jesli ktos nie wierzy, to zachęcam do spojrzenia na mapkę. Bieg na przetarcie, na test, ale nie na życiówkę...
krunner
Awatar użytkownika
adam1adam
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1754
Rejestracja: 20 lis 2011, 09:59
Życiówka na 10k: 33:10
Życiówka w maratonie: 2:32:24

Nieprzeczytany post

Czy aby zrobić dobry bieg trzeba zwołac chłopaków?
Organizatorzy chyba nie wiedzą jak skorzystac z tej opcjii :orany:
Ma_tika
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1427
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

krunner pisze:@Ira: Bieg przy Maratonie Warszawskim nie ma atestu (tam jest spadek trasy znaczny).
bieg na 5-kę ma atest (pkt 5. regulaminu)
co do Bemowa - potwierdzam, to nie jest trasa na życiówki ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Bacio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1229
Rejestracja: 22 cze 2013, 00:11
Życiówka na 10k: 55:09
Życiówka w maratonie: 5:12:13

Nieprzeczytany post

krunner pisze:Bieg przy Maratonie Warszawskim nie ma atestu (tam jest spadek trasy znaczny).
Wg. regulaminu w 2014 roku piątka miała atest:

--------------------------------------------------------------------
(...)
2. Termin biegu: 28 września 2014, start o godz. 9:30.
(...)
5. Trasa biegu: Most Poniatowskiego, rondo de Gaulle’a, Most Poniatowskiego, Wybrzeże Szczecińskie, ul. Ryszarda Siwca, Stadion Narodowy. Trasa jest atestowana.**
(...)
** zmiana z dnia 4.09.2014
--------------------------------------------------------------------

http://pzumaratonwarszawski.com/regulam ... _na_piatke
Awatar użytkownika
krunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 14 wrz 2011, 10:32
Życiówka na 10k: 42:53
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Bacio pisze:Wg. regulaminu w 2014 roku piątka miała atest:
@Bacio, Matika: Eee, miała atest z trzema gwiazdami, opisanymi drobnym drukiem. Trasa jest nieregulaminowa.
O podobnej nieregulaminowej trasie wspominał ostatnio Buniek (Kamienna Piątka w Bydgoszczy), też dostała jakimś cudem atest, takie wyciąganie kasy z biegaczy.
krunner
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

krunner pisze:
Bacio pisze:Wg. regulaminu w 2014 roku piątka miała atest:
@Bacio, Matika: Eee, miała atest z trzema gwiazdami, opisanymi drobnym drukiem. Trasa jest nieregulaminowa.
O podobnej nieregulaminowej trasie wspominał ostatnio Buniek (Kamienna Piątka w Bydgoszczy), też dostała jakimś cudem atest, takie wyciąganie kasy z biegaczy.
krunner
Atest odnosi się tylko do zmierzenia odległości. Boston marathon też jest nieregulaminowy, ale uchszy atest ma.
Krzysiek
Ma_tika
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1427
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

krunner pisze:@Bacio, Matika: Eee, miała atest z trzema gwiazdami, opisanymi drobnym drukiem. Trasa jest nieregulaminowa.
skąd to wynika (te trzy gwiazdki)? jest dodany przypis, ze "zmiana z dnia ...." (wczesniej faktycznie regulamin nie wspominał o ateście). pamietam, ze w zeszłym roku sprawdzałam to, bo sprawa była kontrowersyjna, ale w koncu ten zapis sie pojawil i dałam spokoj. a teraz piszecie, ze to nie taki atest, jak byc powinien.
hmmm... cóz, atest to atest, trudno wymagać od przecietnego biegacza, zeby znał sie na atestowaniu tras i jego stopniowaniu. to są atesty lepsze i gorsze? hmmmm....
Obrazek
Fisherek
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 198
Rejestracja: 05 wrz 2012, 21:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

O podobnej nieregulaminowej trasie wspominał ostatnio Buniek (Kamienna Piątka w Bydgoszczy), też dostała jakimś cudem atest, takie wyciąganie kasy z biegaczy.
Po pierwsze o jakim cudzie piszesz? Atestację przeprowadza atestator i jeśli trasa liczy 5 km to atest dostaje. Po drugie pisanie, że to wyciąganie kasy z biegaczy jest dziwne. Mi zależy żeby trasa była atestowana bo kilka lat temu nie raz słyszało się o tym, że ktoś biegł piątkę przykładowo krótszą o 300 metrów. To, że jest trasa nieregulaminowa to już inna sprawa.


Ma_tika chodzi o to, że jak trasa jest nieregulaminowa to np. bijąc rekord Polski np. na 5 km nie zostanie on uznany. Dla amatorów większego znaczenia to nie ma, chociaż ja bijąc rekord na trasie nieregulaminowej nie wpisałbym go jako życiowi.

Trasa by była regulaminowa i liczyły się na niej rekordy musi spełniać kilka warunków m.in różnica wysokości startu i mety czy odległości w linii prostej.
Ma_tika
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1427
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Fisherek pisze:Ma_tika chodzi o to, że jak trasa jest nieregulaminowa to np. bijąc rekord Polski np. na 5 km nie zostanie on uznany. Dla amatorów większego znaczenia to nie ma, chociaż ja bijąc rekord na trasie nieregulaminowej nie wpisałbym go jako życiowi.
no ja to rozumiem oczywscie. tylko skoro organizator wpisuje "atest", to ja zakladam, ze to z automatu znaczy, ze trasa jest "regulaminowa". w zadnym regulaminie nie spotkałam sie z zapisem, ze trasa jest "regulaminowa".wiec skad ja mam wiedziec co wypada sobie wpisac jako zyciówkę , a co nie ;)
Obrazek
alfa12
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 31
Rejestracja: 05 maja 2014, 19:38
Życiówka na 10k: 34:32
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W ostatni weekend sierpnia jest atestowana piątka w Siedlcach. Obsada zazwyczaj mocna, trasa płaska, krótki fragment po bruku
5km - 16:48
10km - 34:32
półmaraton - 1:19:34
Awatar użytkownika
krunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 14 wrz 2011, 10:32
Życiówka na 10k: 42:53
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Fisherek pisze:Po pierwsze o jakim cudzie piszesz? Atestację przeprowadza atestator i jeśli trasa liczy 5 km to atest dostaje. Po drugie pisanie, że to wyciąganie kasy z biegaczy jest dziwne. Mi zależy żeby trasa była atestowana bo kilka lat temu nie raz słyszało się o tym, że ktoś biegł piątkę przykładowo krótszą o 300 metrów. To, że jest trasa nieregulaminowa to już inna sprawa.
No tak, jeśli atestacja dotyczyła wyłącznie odległości to cudu żadnego nie było. Dlaczego napisałem o wyciąganiu kasy z biegaczy? Ano dlatego, że napisanie w regulaminie "trasa atestowana" jest chwytem marketingowym, mającym służyć za wabik. Jak pokazuje dyskusja w tym wątku, niektórzy dają się przekonać organizatorom, że "trasa atestowana" jest rzeczywiście atestowana i zgodna z regulaminem.
Ma_tika pisze:o ja to rozumiem oczywscie. tylko skoro organizator wpisuje "atest", to ja zakladam, ze to z automatu znaczy, ze trasa jest "regulaminowa". w zadnym regulaminie nie spotkałam sie z zapisem, ze trasa jest "regulaminowa".wiec skad ja mam wiedziec co wypada sobie wpisac jako zyciówkę , a co nie
Jest to swego rodzaju atest II kategorii :hahaha:, jeśli pobiegłaś swoją życiówkę na takiej trasie, to niech będzie to bodźcem dla Ciebie, żeby potrenować mocniej i pobiec jeszcze lepiej, ale na trasie już w pełni regulaminowej :spoko:
p. krunner
Ma_tika
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1427
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

krunner pisze:Jest to swego rodzaju atest II kategorii :hahaha:, jeśli pobiegłaś swoją życiówkę na takiej trasie, to niech będzie to bodźcem dla Ciebie, żeby potrenować mocniej i pobiec jeszcze lepiej, ale na trasie już w pełni regulaminowej :spoko:
ale kwestia nie dotyczy tego jak mam trenować, tylko tego skąd mam wiedzieć, czy atest jest "prawdziwy" i odpowiedniej kategorii, a trasa "regulaminowa"

PS. i tak wygląda na to, że w tym roku FMW nie organizuje tej 5-ki
Obrazek
ODPOWIEDZ