20% ludzi nadaje się do biegania?

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
Lisciasty
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Cytat z artykułu o maratonie w Krakowie:
"Tymczasem według badań m.in. fizjologa prof. Jerzego Żołądzia, tylko 20 proc. społeczeństwa ma predyspozycje wydolnościowe do biegania.
Pozostali - żeby biegać i sobie przy tym nie szkodzić - powinni podejmować półgodzinny wysiłek kilka razy w tygodniu, przy tętnie około 70 proc. maksymalnego."

Trochę to wygląda nieciekawie, czy faktycznie tak jest w rzeczywistości?
Gdy na rzyci zgolę włoski, jestem piękny, jestem boski!
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

Kilka tysięcy ludzi przebiegło w Polsce w ten weekend maraton. Zmarł jeden facet z bajpasami i dwoma o zawałami i 7 latami na karku. Reszta przeżyła. Badania pokazują, ze średnia długość życia biegających jest wyższa niż u niebiegających. Nie wiem jak prof. Żołądź doszedł do swoich wniosków, ale patrzę na moich rówieśników biegających i nie biegających i nie mam wątpliwości która z grup sprawia wrażenie zdrowszej.
Krzysiek
rufuz

Nieprzeczytany post

czyli te kilka tysięcy mieści się w grupie 20% :ble:
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Lisciasty pisze:Cytat z artykułu o maratonie w Krakowie:
"Tymczasem według badań m.in. fizjologa prof. Jerzego Żołądzia, tylko 20 proc. społeczeństwa ma predyspozycje wydolnościowe do biegania.
Pozostali - żeby biegać i sobie przy tym nie szkodzić - powinni podejmować półgodzinny wysiłek kilka razy w tygodniu, przy tętnie około 70 proc. maksymalnego."

Trochę to wygląda nieciekawie, czy faktycznie tak jest w rzeczywistości?
Dlaczego nieciekawie. Z tych danych równie dobrze można wydedukować, że co piąty Polak może machnąć maraton bez przygotowań. Reszcie wystarczy 3x30x130 ;-)
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
Awatar użytkownika
Lisciasty
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

No nie, z tego wynika, że dla 80% bieganie jest szkodliwe. Przynajmniej tak napisali :>
Gdy na rzyci zgolę włoski, jestem piękny, jestem boski!
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Lisciasty pisze:Cytat z artykułu o maratonie w Krakowie:
"Tymczasem według badań m.in. fizjologa prof. Jerzego Żołądzia, tylko 20 proc. społeczeństwa ma predyspozycje wydolnościowe do biegania.
Pozostali - żeby biegać i sobie przy tym nie szkodzić - powinni podejmować półgodzinny wysiłek kilka razy w tygodniu, przy tętnie około 70 proc. maksymalnego."

Trochę to wygląda nieciekawie, czy faktycznie tak jest w rzeczywistości?
a możesz dać link do artykułu? bo to wyrwane z kontekstu zdanie można interpretować niemal dowolnie , co widać powyzej :spoczko:
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

"Life can pull you down but running will always lift you up."
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Lisciasty pisze:No nie, z tego wynika, że dla 80% bieganie jest szkodliwe. Przynajmniej tak napisali :>
To przeczytaj kolejne zdanie.
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zdanie wyrwane z kontekstu, można to naprawdę różnie rozumieć.

W świetle tego http://bieganie.pl/?show=1&cat=32&id=7667 artykułu można to rozumieć tak, że 20 % prof. Żołądzia ma predyspozycje i że własnie już biega :hejhej:

Ważniejszy jest nagłówek artykułu:

Zanim zaczniesz biegać, zrób badania! W niedzielę 67-letni maratończyk miał zawał tuż po starcie. Był po dwóch operacjach serca i pomimo 3,5-godzinnej reanimacji zmarł.

67 lat , dwie operacje serca i maraton ...? no i nie wiadomo, jakie to były operacje.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Lisciasty pisze:No nie, z tego wynika, że dla 80% bieganie jest szkodliwe. Przynajmniej tak napisali :>
Faktycznie można to tak zinterpretować. Coś jednak czuję, że jestem w tej mniejszej części a nie chce mi się dywagować na temat tego, co inni powinni albo i nie powinni.
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
DorkaG
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 13 paź 2013, 21:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

nawet jeśli szkodzi na coś innego to mi dobrze robi "na mózg"!
a mózg jest najważniejszy więc ... biegamy dalej!
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

Ale 20% to calkiem spora grupa. Pewnie nawet te 20% nie biega.
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

bieganie bieganiu nie równe, :oczko:
badanie mówi o 20% dorosłych Polaków, że w ogóle ruszają cztery litery z kanapy, a dopiero z tych 20% biegający regularnie i startujący to 15%. Czyli, 3% dorosłego społeczeństwa trenuje i startuje - a to już znacznie mniejsza grupa.
Ciekawe, czy bardziej dochodowa , niż pozostałe 17 % ... :jatylko:
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Do tego rozmawiamy o tym jak o prawdzie objawionej, gdy tymczasem to jest wrzutka w rodzaju "amerykańscy naukowcy odkryli" ;-)
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
Awatar użytkownika
Lisciasty
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Mówisz, że ten nasz profesor to taki amerykański z dowcipów? :> Ja tam się nie znam...
Gdy na rzyci zgolę włoski, jestem piękny, jestem boski!
ODPOWIEDZ