Strefa kibica

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Może będą powtarzali tę akcję jak Lewandowski wpada na Grosickiego i zabiera mu piłkę, to było jak gra dzieciaków które nie rozumieją, że trzeba wyjść na pozycje.
Ja nie mam generalnie do niego zastrzeżeń, ktoś może być super strzelcem ale musi mieć okazje, ktoś musi je tworzyć, podawać, ale też mam wrażenie, że nie grał jakoś znakomicie.
Podawali przed meczem statystykę w której widać, że jesteśmy mało skuteczni jeśli chodzi o dokładność podań.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
niuniek24w
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 06 cze 2015, 12:46
Życiówka na 10k: 38:39
Życiówka w maratonie: 3:06:36
Lokalizacja: Przemyśl

Nieprzeczytany post

Chyba do 70 minuty mieliśmy skuteczność 84% a Szwajcaria 87%. Ale oni mieli o ponad 100 więcej podań. Z Ukrainą było o wiele gorzej więc widać progres-)

S7 Edge by Tapatalk
10 km - 38:39 -20.09.2020r.
Półmaraton - 1:28:29 - 07.04.2019r.
Maraton - 3:06:36 - 06.10.2019r.

"Bieganie dało mi odwagę by zaczynać, determinację aby wciąż próbować i duszę dziecka, aby mieć z tego wszystkiego zabawę po drodze."
kojot19922
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 382
Rejestracja: 03 maja 2014, 17:57
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Może będą powtarzali tę akcję jak Lewandowski wpada na Grosickiego i zabiera mu piłkę, to było jak gra dzieciaków które nie rozumieją, że trzeba wyjść na pozycje.
Ja nie mam generalnie do niego zastrzeżeń, ktoś może być super strzelcem ale musi mieć okazje, ktoś musi je tworzyć, podawać, ale też mam wrażenie, że nie grał jakoś znakomicie.
Podawali przed meczem statystykę w której widać, że jesteśmy mało skuteczni jeśli chodzi o dokładność podań.
Pamiętam tą sytuację, Grosik miał piłkę na 14 metrze, Lewandowski nie miał gdzie już się wystawić bo blokował mu obrońcę, w ostatniej chwili postanowił zabrać piłkę Kamilowi bo stwierdził, że ten jest już zbyt bardzo odchylony by oddać dobry strzał, a że sam nie zakończył tego bramką, cóż nie łatwo jest strzelić bez rozbiegu.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ee, Przecież na tym polega rola napastnika żeby wychodził na pozycję. Zamiast biec do niego powinien raczej uciekać od niego żeby albo odciągać obrońców albo wychodzić na pozycję. To wyglądało tak jak gdyby nie miał zaufanie do Grosickiego że on jest w stanie wykończyć dobrze akcje.

Ale oczywiście każdy robi błędy. Wydaje mi się tylko, że Lewandowski jest szczególnie oszczędzany jeśli chodzi o jakąkolwiek krytykę. Najwyżej ktoś się niepokoi że nie strzela bramek ale nie ma analizy jego gry.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

kojot19922 pisze:
Adam Klein pisze:Może będą powtarzali tę akcję jak Lewandowski wpada na Grosickiego i zabiera mu piłkę, to było jak gra dzieciaków które nie rozumieją, że trzeba wyjść na pozycje.
Ja nie mam generalnie do niego zastrzeżeń, ktoś może być super strzelcem ale musi mieć okazje, ktoś musi je tworzyć, podawać, ale też mam wrażenie, że nie grał jakoś znakomicie.
Podawali przed meczem statystykę w której widać, że jesteśmy mało skuteczni jeśli chodzi o dokładność podań.
Pamiętam tą sytuację, Grosik miał piłkę na 14 metrze, Lewandowski nie miał gdzie już się wystawić bo blokował mu obrońcę, w ostatniej chwili postanowił zabrać piłkę Kamilowi bo stwierdził, że ten jest już zbyt bardzo odchylony by oddać dobry strzał, a że sam nie zakończył tego bramką, cóż nie łatwo jest strzelić bez rozbiegu.
Pamiętam jak Rivaldo potrafił strzelić bez rozbiegu, nie mając pola, oddawał strzał z tak zwanego 'pod kolana', trudne do obrony takie strzały są. Są one niczym sygnalizowane i nie wiesz kiedy i czy podaje czy strzela i w którą stronę.

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
L19:57
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 22 kwie 2013, 06:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:49:48

Nieprzeczytany post

Wg słów poety: "Mecz, jak mecz. Jajec nie urywało". Ważne, że Sz. P. Błaszczykowski Powiedział, że "karne strzelamy w siatkę za bramkarzem, a nie z całej siły w kierunku bramki". Chociaż powinniśmy zacząć od stanu 2:0 dla PL, ponieważ Szw. mieli dwa dni więcej odpoczynku :taktak: . A to, że mamy najpiękniejszych i najseksowniejszych piłkarzy (podobno) nie przeszkodziło strzelić najładniejszej bramki Piłkarzowi, o "krótkich nóżkach" (co zauważyła moja Małżonka w przerwie czytania lektury).:spoczko: :taktak:
Im krócej biegniesz, tym mniejszy dystans jesteś w stanie pokonać :-).
wiater
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 25 sie 2014, 22:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mówiłem przed meczem ze Szwajcarami, że wygramy po karnych. Teraz wygramy z Portugalią już normalnie :)

Portugalia jest słaba, da się ją przejść :)
Marx
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Lewy dużo biega, męczy się, oswaja się z myślą że nic nie strzeli, i dlatego jak nagle ma sytuację, to jest zaskoczony i zmęczony i nic nie wychodzi...
Ciekawe co by było, gdyby wszedł dopiero w drugiej połowie?
A Błaszczykowski to po 70 minucie zazwyczaj jakby mu ktoś prąd odciął. Ciekawe że nikt gi nie chce, bo tu wciąż świetny piłkarz, tylko kondycji brakuje.
Endomondo
Obrazek
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Marx pisze:Lewy dużo biega, męczy się, oswaja się z myślą że nic nie strzeli, i dlatego jak nagle ma sytuację, to jest zaskoczony i zmęczony i nic nie wychodzi...
Ciekawe co by było, gdyby wszedł dopiero w drugiej połowie?
A Błaszczykowski to po 70 minucie zazwyczaj jakby mu ktoś prąd odciął. Ciekawe że nikt gi nie chce, bo tu wciąż świetny piłkarz, tylko kondycji brakuje.
Kibice oczekują aby piłkarze grali jak najlepiej, ale trzeba zrozumieć, że nasz ulubiony zawodnik nie będzie do końca życia najlepszy i zawsze będzie grał tak jak kibic tego oczekuje. Kiedyś wszystko ma swój koniec. Albo pewien kryzys przejściowy.

Nie oczekujmy cudów od piłkarzy.
Szkoda, ze nie wiesz jaki to jest wysilek i presja.

Najłatwiej to skrytykować i zhejtowac.

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Widziałem końcówkę (30 minut) meczu Włochy Hiszpania. To jest jednak zupełnie inna liga niż to co potrafią Polacy. Oni (i Hiszpanie i Włosi) są w stanie natychmiast w miejscu opanować piłkę po długim podaniu, grać szybkimi celnymi podaniami będąc pod presją, z miejsca,bez rozbiegu zrobić daleki wrzut na pole karne, celnie strzelać. Teraz Włosi spotkają się chyba z Niemcami i pewnie jak zwykle przegrają (chyba poza rokiem 1982, pamiętam tamten mecz, oglądałem go na Wielkiej Raczy).
Dariush
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 23 kwie 2014, 12:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Akurat pojedynku z Włochami to maja prawo obawiać się Niemcy. Na wielkiej imprezie jeszcze ani razu z nimi nie wygrali (nigdy! Niemcy nigdy!).
Tu kiedyś był link do bloga i komentarzy :)
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Trzymam kciuki za Naszych, Włochy i Islandię :)
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
Marx
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Yahoo, gdzie ty widzisz hejt?
Endomondo
Obrazek
L19:57
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 22 kwie 2013, 06:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:49:48

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze: Kibice oczekują aby piłkarze grali jak najlepiej, ale trzeba zrozumieć, że nasz ulubiony zawodnik nie będzie do końca życia najlepszy i zawsze będzie grał tak jak kibic tego oczekuje. Kiedyś wszystko ma swój koniec. Albo pewien kryzys przejściowy.

Nie oczekujmy cudów od piłkarzy.
Szkoda, ze nie wiesz jaki to jest wysilek i presja.

Najłatwiej to skrytykować i zhejtowac.

Wysłane z mojego SM-T113 .
Zgoda i dlatego ten "nasz ulubiony zawodnik" już teraz "dorabia" sobie do skromnego kontraktu sportowego sesjami zdjęciowymi i reklamowymi przeplatanymi śpiewnymi oracjami (czego "oczywizda" bardzo zazdroszczę :hejhej:) , co niewątpliwie jest ogromnym "wysiłkiem i presją".
A Naszym zawodnikom (gł. napastnikom) życzę strzelenia przynajmniej jednej bramki więcej niż przeciwnicy :taktak: .

Wysłane z mojego 10-cio letniego komp. stacjonarnego, który "rzęzi" coraz bardziej i jak padnie "na amen", to przestanę "skrytykować i zhejtowac." :spoczko:
Im krócej biegniesz, tym mniejszy dystans jesteś w stanie pokonać :-).
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Marx pisze:Yahoo, gdzie ty widzisz hejt?
Niech graja tak dobrze na ile potrafia i tyle.

Wysłane z mojego SM-G360F .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
ODPOWIEDZ