Komentarz do artykułu Czy IAAF od lat akceptuje doping?

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
szymon_szym
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1763
Rejestracja: 25 maja 2010, 15:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:52:14

Nieprzeczytany post

RUSADA to całkowicie niezależna organizacja państwowa, inaczej Rosja nie zgodziłaby się na jej utworzenie w 2008 roku. Główne jej zadania to: informowanie, zapobieganie, zakazywanie korzystania z dopingu, wspieranie ideałów sportu zdrowego i uczciwego. Wchodzę zresztą w skład rady obserwatorów, która dodatkowo przypatruje się sytuacji z punktu widzenia interesów państwa i nie należy też nie doceniać naszej pracy. Inna sprawa, że najsurowsze decyzje w sprawie sportowców podejmowane są na podstawie testów wykonywanych bezpośrednio przez komisarzy WADA, na mocy umowy z tym lub innym międzynarodowym związkiem lub federacją.

Tak więc z jeden strony jest RUSADA odpowiedzialna za to, żeby sportowcy reprezentujący Rosję na arenach międzynarodowych byli „czyści”. Przy tym reprezentantów zawczasu uprzedza się, kiedy zostaną przeprowadzone testy – jest to zawsze w przeddzień wyjazdu każdej naszej drużyny na zawody międzynarodowe. Ponieważ zdarza się, że sportowiec nie odbywa przygotowań razem ze wszystkimi, przyjeżdża skądś tam z urlopu, ma własnych lekarzy. Mógł samemu leczyć jakąś kontuzję, może używał nieświadomie kropel do nosa. Jeśli kontrola wykaże zakazane substancje, trenerzy będą mogli zostawić takiego zawodnika na „ławce rezerwowych”, lub opracować dla niego oddzielny system, który jeszcze do zawodów zneutralizuje działanie zakazanych preparatów.

Z drugiej strony międzynarodowi komisarze, co zrozumiałe, są zainteresowani nie dobrym wizerunkiem któregokolwiek kraju, a wykryciem faktu korzystania z dopingu. Wykorzystują przede wszystkim nieplanowane kontrole, mogą przyjechać z zaskoczenia, także do Rosji, nie robi im różnicy gdzie w danym czasie znajduje się sportowiec, w jakim jest stanie, czy trenuje, czy przeszedł niedawno infekcję itp.


[Przekład drewniany, ale robiony jednym okiem w pracy, więc bardziej wierny niż piękny :)
Wydzieliłem najważniejszy fragment ]
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Dzieki, ale jest sens
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Ciekawy wywiad o dopingu jest w dzisiejszej (5 sierpnia 2015) Wyborczej - ostatnia strona gazety.
Sprawę komentuje Tomasz Lewandowski (brat i trener Marcina).
Awatar użytkownika
radslo1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 731
Rejestracja: 29 mar 2012, 17:28
Życiówka na 10k: 39:53
Życiówka w maratonie: 3:21:47
Lokalizacja: Żelechów/Warszawa

Nieprzeczytany post

Wśród podejrzanych są pierdyliardy Rosjan, Kenijczyków, Amerykanów itd. a Etipoczyków nie ma. Chyba czyści :)...
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

w sumie z całej sprawy najbardziej mnie zaskakuje ... zaskoczenie sprawą.
Od lat tajemnicą poliszynela jest, jak to działa :ojoj:
Bez dopingu nie ma rekordów, bez rekordów nie ma oglądalności, bez oglądalności nie ma reklamodawców ani sponsorów, a bez nich nie ma wielkich pieniędzy.

Bez wielkich pieniędzy zaś nie ma sensu się zajmować sportem, prawda...? :ojnie:

Przypadkiem wiem, że tak zwane "wspomaganie farmakologiczne" zaczyna się bardzo wcześnie, w klubie córki mojego znajomego, w którym trenuje także nasza czołowa sprinterka, na porządku dziennym jest coś więcej niż tylko suplementy :echech:

A dziewczyny tam nie mają nawet 20 lat.
czapi42km
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 28 maja 2014, 00:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A mnie ciekawi inna rzecz. Mówi się tu o podejrzanych parametrach krwi. A w Edmonton nikt ode mnie ani od pozostałych medalistów w biegu na 800m krwi nie pobierał :)
Kshysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 251
Rejestracja: 13 paź 2008, 17:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

...w klubie córki mojego znajomego...na porządku dziennym.

No - to strasznie konkretna informacja. Same twarde i sprawdzone fakty :-)
napieraj.pl
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

czapi42km pisze:A mnie ciekawi inna rzecz. Mówi się tu o podejrzanych parametrach krwi. A w Edmonton nikt ode mnie ani od pozostałych medalistów w biegu na 800m krwi nie pobierał :)
No właśnie sie zastanawiam, bo wydaje mi sie, że na zawodach nigdy sie krwi nie pobiera ale jak widać oni skojarzyli te wyniki z konkretnymi zawodami.
pe_wu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2015, 11:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: UK

Nieprzeczytany post

Taka ciekawostka z dzisiaj. Podawali to również w porannych wiadomościach BBC
http://www.bbc.co.uk/sport/0/athletics/33836491
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Niedługo wejdą przepisy, że medale będą przyznawane po 10 latach kwarantanny :hahaha:
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kshysiek pisze:...w klubie córki mojego znajomego...na porządku dziennym.

No - to strasznie konkretna informacja. Same twarde i sprawdzone fakty :-)
a co - spodziewasz się, że podam nazwę klubu, nazwisko trenera i jego podopiecznych oraz nazwę specyfiku i harmonogram jego podawania...?
Awatar użytkownika
Jelon
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 230
Rejestracja: 07 sty 2008, 21:44
Życiówka na 10k: 39.49 (chodem:)
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Oglądaliście ten film dokumentalny Hajo Seppelta? Według mnie nawet lepszy niż ten o Rosjanach. Gość robi niesamowitą robotę. Tutaj po angielsku: http://www.daserste.de/information/repo ... n-100.html
Keep walking...

Więcej o mnie: http://jelon.blog

To give anything less than your best is to sacrifice the gift. Steve Prefontaine
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Jelon pisze:Oglądaliście ten film dokumentalny Hajo Seppelta? Według mnie nawet lepszy niż ten o Rosjanach. Gość robi niesamowitą robotę. Tutaj po angielsku: http://www.daserste.de/information/repo ... n-100.html
Pisaliśmy to tym tutaj:
http://bieganie.pl/?show=1&cat=11&id=8031

Robi dobrą robotę, choć czasami wygląda mi na takiego gościa w stylu Latkowskiego. W momencie 20min20sek przeglądając tabele z wynikami krwi mówi: "I widzę, że niektóre wartości są niezwykle wysokie" - to on jest specjalistą od analizy krwi ? :)
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam - przypuszczam , że może być takim samym specem od krwi, jak Ty od biegania - siedzi w tym od lat, śledzi nowiny, czyta, rozmawia z ludźmi, uczy się.
Można mieć wiedzę nie posiadając tytułu naukowego. W sądzie oczywiście byłby potrzebny biegły, ale w reportażu...?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No pewnie masz rację.
ODPOWIEDZ