Co czytacie, gdy nie biegacie :)

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
wypass
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2077
Rejestracja: 20 kwie 2013, 07:02
Życiówka na 10k: 53min 56s
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: radom

Nieprzeczytany post

mclakiewicz pisze: Ilość bohaterów przytłacza.
Czytaj dalej....przestanie...obiecuje :bum:
Potem pojawią się nowi... :hahaha:
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Mama Kin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1178
Rejestracja: 05 cze 2014, 23:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: somewhere else

Nieprzeczytany post

Nabokov mnie przeżuł i wypluł, teraz będę czytać Muminki :tonieja:
go get 'em tiger
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

L19:57 pisze:
Svolken pisze:Aleksander Makowski "Bez przebaczenia". Świetna sensacja!
Mam pyt. Czy Czytałeś książkę P. Reszki i M.Majewskiego "Zawód: Szpieg. Rozmowy z Aleksandrem Makowskim" ? Jeżeli tak, to czy "porównywalnie" ciekawa ?
Czytałem. Tamta to rozmowa, a to jest fabuła. Czysta sensacja z takim zagęszczeniem, że szczęka opada. Agenci potrafią snuć opowieści :)
Klanger
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1241
Rejestracja: 16 gru 2012, 17:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czytam Mit urody.

Kupiłem przyjaciółce w prezencie (eBook) i sam zacząłem czytać.
Bardzo ciekawa pozycja.
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

"I jak tu nie biegać!" Beaty Sadowskiej za dychę.
http://woblink.com/e-book,zdrowie-i-uro ... aign=promo
Nie czytałem ale może kogoś zainteresuje
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

I nowy http://bookrage.org/ a w nim cykl Yggdrasill Wawrzyńca Podrzuckiego. Bardzo polecam.
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Przeczytalem Numero Zero -Umberto Eco
jestem zawiedziony
Awatar użytkownika
mclakiewicz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1616
Rejestracja: 24 lut 2013, 09:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Ciamajdowatość :hejhej: Starków dla mnie wynika z tego ich jojczenia o honorze, jacy to oni honorowi, co nie przeszkadza Eddardowi sfałszować testament a potem w obronie tego swojego honoru wysłać tysiące ludzi na śmierć. A Catlyn i Robb mnie tak irytują, że czekam tylko kiedy ich ktoś załatwi :hahaha:
Serial oglądam symultanicznie z książką bo te wszystkie postaci mi się mylą i uznałem, że aby to ogarnąć trzeba mieć przed oczami te ich gęby. Martin faktycznie dokonał niemożliwego. Ale nie ustrzegł się błędu: w opisie jednej z uczt podano włoski groch. Znaczy jak włoski? Gdzie tam leżą Włochy?
Drugi tom póki co sobie odpuszczę, wolę coś lżejszego, może "Ulisessa" :hahaha:
BLOG KOMENTARZE


Obrazek



5 km - 23:49
10 km - 46:32
Półmaraton - 1:43:53
Maraton - 4:16:15
pehop
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 449
Rejestracja: 14 sie 2012, 10:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mazowsze

Nieprzeczytany post

Svolken pisze:Aleksander Makowski "Bez przebaczenia". Świetna sensacja!
Potwierdzam
"Niezależnie od okoliczności zewnętrznych, każdy ma niezbywalne prawo spieprzyć swoje życie tak, jak uważa to za stosowne" - by mój ojciec
rosomak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 599
Rejestracja: 29 maja 2008, 09:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hanson, Heath "Who Killed Homer: The Demise of Classical Education and the Recovery of Greek Wisdom".
Bardzo dobra, bardzo inspirująca, bardzo wpływowa. Dawno nie czytałem tak ciekawej pozycji.

Poprzednio podobne wrażenie zrobił na mnie Rymkiewicz, ze swoim Słowackim pytającym o godzinę; dzięki niemu przeczytałem sporo Słowackiego. Nie wszystko, ale niemal cała poezję i gros dramatów. Było warto.

Teraz było tak samo. Oprócz ciekawych koncepcji, przemyśleń, sugestii, panowie zasugerowali zapoznanie się, między innymi, z Bachantkami Eurypidesa i Ajasem Sofoklesa. Nie znałem wcześniej tych utworów, z tego pierwszego czytałem Medeę (choć o Bachantkach bardzo pozytywnie napomknął Peter Green w biografii Aleksandra Wielkiego, odtąd nazwa krążyła po głowie), z tego drugiego to co wszyscy, w szkole (czyli Antygonę). Ajas był dość rzadko tłumaczony, jest w tej drugiej grupie dramatów mających mniej szczęścia, tak się jednak składa, że KUL wydał w ostatnim czasie nowe tłumaczenie całości wykonane przez p. Roberta Chodkowskiego.

Rzeczywiście, panowie Hanson i Heath mają rację, w literaturze klasycznej jest dokładnie to, o czym piszą, tam jest źródło i tam zaczyna bić serce naszej cywilizacji. Problemy i wyzwania, jakie wiecznie stają przed nami, nasze europejskie podejście do świata, natury, drugiego człowieka, religii, wojny i pokoju, namiętność i odpowiedzialność. Nawet nie zdajemy sobie tego sprawy jak bardzo jesteśmy "greccy" i jak bardzo, tracąc naszą nieuświadomioną greckość, tracimy naszą tożsamość kulturową.
Nazwanie psa Cezar nie robi z niego Imperatora
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

rosomak pisze:Hanson, Heath "Who Killed Homer: The Demise of Classical Education and the Recovery of Greek Wisdom".
.
zapisane na liste "Want to read" su GOODREADS
Awatar użytkownika
janekowalski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 319
Rejestracja: 26 kwie 2015, 07:35
Życiówka na 10k: 00:39:35
Życiówka w maratonie: 03:11:24
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Murakami - opowiadania ślepa wierzba i śpiąca kobieta
www.sznrunner.blogspot.com - mój biegowy blog
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

"Chiny w dziesieciu slowach" czyli zobaczymy jak to widza Chinczycy :)
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

wlasnie skonczylem Killing Lincoln: The Shocking Assassination that Changed America Forever by Bill O'Reilly, Martin Dugard
Abraham Lincoln za sześć tygodni zginie.
Decydują się losy wojny secesyjnej. Prezydent wie, że grozi mu niebezpieczeństwo. Nie może jednak ustąpić. Musi zakończyć krwawą wojnę zwycięstwem Unii.

"Myślę, że są ludzie, którzy zamierzają odebrać mi życie. I nie mam żadnych wątpliwości, że to zrobią."Abraham Lincoln

Fascynujący thriller o ostatnich tygodniach życia Lincolna i kulisach udanego zamachu. Pełne napięcia śledztwo dziennikarza i historyka odtwarza dzień po dniu, godzina po godzinie działania prezydenta i zamachowców.
John Wilkes Booth śmiało wychodzi z cienia, ściskając w prawej dłoni deringera, a w lewej nóż. Wyciąga rękę i celuje w potylicę Abrahama Lincolna. Nikt go nie widzi. Nikt nie wie, że tam jest. Pociąga za spust.
Czy śmierć Lincolna była aktem szaleńca? A może to wynik skrupulatnie zaplanowanego spisku? Do dziś nie wiadomo, dlaczego strażnicy opuścili swoje stanowiska, mosty, zazwyczaj zamykane na noc, zostawiono otwarte, a telegramy z rozkazem poszukiwania zabójcy nie zostały wysłane.
Brutalna rzeczywistość ogarniętej chaosem wojny Ameryki. Dramat żołnierzy umęczonych konfliktem. I prezydent, który wie, że musi zginąć.
Zabić Lincolna to nie tylko książka historyczna, to mroczny thriller o zamachu, który zmienił Amerykę.
Awatar użytkownika
mclakiewicz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1616
Rejestracja: 24 lut 2013, 09:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

"Biznes w kraju dziadów" Kamila Cebulskiego - thriller gospodarczy. Poradnik dla przedsiębiorców jak nie zbankrutować, lub jak się zapezpieczyć po bankructwie, po prostu pozycja obowiązkowa. Kilka przykładów z życia pokazuje jak innowacyjna i przyjazna jest ta nasza zielona wyspa taka-jej-owaka mać.
BLOG KOMENTARZE


Obrazek



5 km - 23:49
10 km - 46:32
Półmaraton - 1:43:53
Maraton - 4:16:15
ODPOWIEDZ