20% ludzi nadaje się do biegania?

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
nokss
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2013, 21:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Hym, no cóż. Nie pozostaje nam nic innego jak współczuć pozostałym 80% i biegać dalej ;-)
ps. - a swoją drogą, to czy przypadkiem p. Jerzy nie naczytał się ostatnio zbyt wiele o zasadzie pareto?
New Balance but biegowy
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tego nie mówię. Mówię tyle, że badania powinny być przeprowadzone według określonej metodologii, podanej wraz z wynikami. Tak, żeby każdy posiadający odpowiednią wiedzę i narzędzia mógł badania powtórzyć i potwierdzić bądź zakwestionować wyniki. My natomiast rozwodzimy się na temat suchej liczby, o której wiemy tyle, że jest. A może profesor po prostu nie miał czasu albo chciał się pozbyć natrętnego dziennikarza i powiedział "20%"?
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
Awatar użytkownika
cava
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1701
Rejestracja: 10 gru 2012, 12:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

DorkaG pisze:nawet jeśli szkodzi na coś innego to mi dobrze robi "na mózg"!
a mózg jest najważniejszy więc ... biegamy dalej!
No ja mam inne spostrzeżenia,
właśnie na głowę bieganie szkodzi większości (ale że aż 80%?!) najbardziej :hahaha:

Ale doszłam do tego wniosku, dopiero jak przestałam biegać i spojrzałam z perspektywy. :bum:
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Ten profesorek to na pewno taki mały tłuścioszek, który nie lubi biegania. Takie pierdoły już dawno nie czytałem i przez liczne studia już dawno obalone. Na pewno się uczył w 60-tych latach...

Ze w Krakowie, 19.04.2015 miedzy godzinami 9:00 i 15:00 zmarło:
3 z powodu nadużycia alkoholu
5 z powodu nadużycia nikotyny
8 z powodu nieprawidłowego odżywiania
2 z powodu braku koncentracji w prowadzeniu samochodu...
...
Tego nikt nie napisał, bo to nie jest sensacja i nikt tego nie chce czytać, bo 80% społeczeństwa musiało by się zastanowic i zmienić swoje życie. Czego nikt nie chce. Tak jak ten profesorek, który woli pokazywać palcem na innych.
mateusus
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 11 kwie 2014, 19:06
Życiówka na 10k: 49:56
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ten "profesorek" od dawna współpracuje z polskimi sportowcami, pracował m.in. z Adamem Małyszem w czasie jego największych sukcesów i jest jednym z największych autorytetów w kraju w tej dziedzinie.
personalny1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 04 cze 2013, 23:57
Życiówka na 10k: 43:09
Życiówka w maratonie: 3:21:29

Nieprzeczytany post

Prof. dr hab. Jerzy Andrzej Żołądź - kierownik Katedry Fizjologii i Biochemii na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

personalny1 pisze:Prof. dr hab. Jerzy Andrzej Żołądź - kierownik Katedry Fizjologii i Biochemii na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie
... nie lubi biegać.
Awatar użytkownika
embe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 659
Rejestracja: 26 mar 2015, 23:18
Życiówka na 10k: 42:52
Życiówka w maratonie: 3:23:30
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: Ze w Krakowie, 19.04.2015 miedzy godzinami 9:00 i 15:00 zmarło:
3 z powodu nadużycia alkoholu
5 z powodu nadużycia nikotyny
8 z powodu nieprawidłowego odżywiania
2 z powodu braku koncentracji w prowadzeniu samochodu...
...
Tego nikt nie napisał
Rolli:
A czy widziałeś/słyszałeś kiedyś w wiadomościach, że Jan Kowalski wstał rano, zjadł śniadanie, umył zęby, poszedł do pracy, po 8 godzinach wrócił z pracy, zjadł obiad, pobawił się z dziećmi, zjadł kolację i poszedł spać po wieczornym seansie w TV (lub seksie z żoną)
??
Zapewne nie widziałeś...
Masz rację - sprawy pospolite nie interesują pospólstwa (swoją drogą to interesujący zakręt lingwistyczno-socjologiczny)
Sensacja się sprzedaje. Popyt kształtuje podaż.
Obrazek
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Może 67 to nie... ale to by było super, jakbym wyszedł w pełnej sprawności na stadion w wieku 75-78 lat przebiegł 800m z kumplami, złapał się za kolana... usiadł na tartanie... położył się... i spokojne zasnął...

Moj teściu leży w wieku 70 lat od 6 lat w łózko i patrzy na sufit zamglonymi oczyma a jedzenie kapie przez wężyk. I on nie biegał.
ODPOWIEDZ