Dzisiaj po około 4 miesiącach przedstawię Wam drodzy czytelnicy kolejny wywiad. Moim gościem będzie Łukasz Klatka, poznałem go osobiście, bije od niego profesjonalizm, pasja i pewność siebie. Bardzo ważne cechy, aby podnosić swój poziom sportowy jak najwyżej! :)

Łukasz Klatka rocznik 99

klub: SL GKS Olsza Olszyna

Trener: Przemysław Chorzępa

Ambasador: Kalenji Poland

fanpage:

 https://www.facebook.com/LukaszKlatkaofficial/

17155502_585477301650798_7360784164009077332_n

Daniel: Cześć Łukasz, powiedz mi od kiedy trenujesz, co skłoniło Cię do tego aby zacząć?

Łukasz: Cześć Daniel trenuje od 2 lat i 6 miesięcy.  Co mnie skłoniło do trenowania? Hym… może zacznę od początku, od młodego miałem styczność ze sportem pływałem parę lat, grałem w piłkę ręczną,  piłkę nożną, i jeździłem na rowerze MTB (próbowałem uprawiać freeride) także uprawiałem sport z moim przyjaciółmi bardzo często spotykaliśmy sie żeby grać w piłkę nożną i inne sporty drużynowe . Grając na meczach słyszałem Klata ale ty masz kondycje jesteś bardzo wytrzymały wiedziałem o tym wykorzystywałem to,  ale nie chciałem nigdy biegać :) Kiedy tak sobie trenowałem inne sporty przy okazji wygrywałem zawody na szczeblu powiatu Lubańskiego w lekkoatletce i biegach przełajowych. W sumie to sprawiało mi dużą przyjemność rywalizacja pomiędzy moim przyjacielem Kamilem Andrzejewskim zawsze była zacięta pozdrawiam Kamil ;) 14.09.2014 r odbyło się w Lubaniu tak zwane „Lubańskie Biegowisko” wystartowałem w tych zawodach jako kategoria Gimnazjum. Bieg zakończyłem na pierwszym miejscu a po biegu podszedł do mnie pan Tomek z firmy „Tomex Dobre Sklepy Rowerowe” i zapytał się mnie czy gdzieś trenuje lekkoatletykę, odpowiedziałem ze nie ale słyszałem ze w pobliżu jest klub który trenuje lekkoatletów, ale nie byłem zdecydowany na trenowanie w tym klubie. Pan Tomek powiedział mi żebym spróbował że nic nie stracę, a może zyskam nową pasje,  pomyślałem że w sumie zacznę trenować w Olszynie i od tego wszystko się zaczęło :)

Daniel: Jakie masz plany na przyszłość? Jakie masz cele i marzenia?

Łukasz: Moje plany na przyszłość to kształcenie się w kierunku Logistyki i Lekkoatletyki  na ten czas wszystko nie jest dopięte na ostatni guzik więc trudno mi jest odpowiedzieć na te pytanie na pewno będę studiował i trenował. Moje marzenie to Reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy/Świata a także wystartować na Olimpiadzie na dystansie 5000 m i 10000 m jako człowiek chce coś po sobie zostawić. Chce być po prostu Wyjątkowy!!!

Daniel: Co uważasz za swoje największe osiągnięcie?

Łukasz: Bez wątpienia jest to Mistrzostwo Dolnego Śląska zdobyte w Bogatyni. 5 miejsce w Polsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski LZS. Zdobycie minimum na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży i start na tych zawodach. Zawody na których oddaje swoje Serce zostają w mojej pamięci i są moim prywatnym największym osiągnięciem i nie jest ważne które zajmuje w nich miejsce i że np do pierwszego miejsca zabrakło mi 3 sek.

Daniel: Chciałbyś bardziej osiągnąć sukces w maratonie czy np. W biegach na bieżni, a może wolisz startować w innych biegach I czujesz się w nich mocny?

Łukasz: Chce osiągać największe sukcesy w biegach przełajowych Kocham biegać przełaje. Oczywiście na bieżni również na dystansie 5000 m i 10000 m. Maraton zdecydowanie odpada, ale nie wiadomo jak się życie potoczy ;)

Daniel: Jaką jednostkę treningową najbardziej lubisz? Wolisz biegać w lesie czy na nawierzchniach ulicznych a może stadion?

Łukasz: Moja ulubiona jednostka treningowa to 6 x 1000 m w kolcach na tartanie. Wybiegania wole biegać po lesie treningi typu zakres również lecz interwal do 2000 m zdecydowanie na stadionie ;)

Daniel: Jak się regenerujesz mimo dużego kilometrażu, dużej liczby treningu i częstych napewno mocnych treningów?

Łukasz: Moja regeneracja składa się z rollowania (za niedługo na stonce jakiś pościk odnośnie rollowania już zapowiadam), rozciągania mięśni, suplementacji w odpowiednim cyklu treningowym , Sauny (tylko na obozach), odpowiedniego posiłku po treningu, bardzo o to dbam razem z moja Kochana Mamą , i co najważniejsze spokojny regenerujący sen =D

Daniel: Ostatnio zanotowałeś spory progres, widać, że masz predyspozycję do szybkiego biegania, zgodzisz się z tym?

Łukasz: Jak najbardziej się z tym zgadzam i to tylko dlatego że zmieniłem swój system treningowy diametralnie nie będę tutaj opowiadał co zmieniłem jak zmieniłem ponieważ to moja słodka tajemnica. Ale powiem tak wcześniej wykorzystywałem około 35% czasu na trening teraz wykorzystuje 100% Tutaj pragnę podziękować Mateuszowi Zabielskiemu za polecenie mi Książki Dawida Piątkowskiego i za wiedzę którą mi przekazałeś Mateusz dotyczącą profesjonalnego treningu ;)

Daniel: Chciałbyś biegać szybko na poziomie mistrzowskim do 40 roku życia i później skończyć karierę? Czy wolałbyś raczej biegać szybko ale w biegach ulicznych ale cieszyć się pasją całe życie

Łukasz: Będę wykorzystał swoje ciało w 100%, aby być na poziomie Mistrzowski i Reprezentować Polskę na arenie Międzynarodowej i na pewno nie skończę kariery po 40 roku życia będę się cieszył tym co osiągnąłem i nawet jakbym miał dreptać dobiegnę do mety i będą startował w biegach ulicznych a może zostanę trenerem nie wiem czas pokażę ;)

Daniel: Klata powiedz mi czy są jakieś czasy które by Cię zadowalały? Do jakich życiówek dążysz?

Łukasz: W tym roku łamie 9.00 na 3000m i 16.10 na 5000m chce pokazać sie jak z najlepszej strony na Eliminacjach do Mistrzostw Europy w biegach przełajowych chce dostać Medal na Mistrzostwach Polski i wiem gdzie po niego sięgnąć i to jest mój cel. Moje cele zawsze zapisuje na kartce przed moimi oczami na biurku, abym dobrze zapamiętał co musze zrobić w tym roku.

Daniel: Dziękuje za wywiad, życzę sukcesów!

Podziel się: Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+